Září 2009

Klubový závod

27. září 2009 v 12:01 | Lucik |  Deníček
Včera jsme se s Anuschkou zůčastnili již podruhé klubového závodu. Počasí nám přálo. Od rána nám krásně svítilo sluníčku. Když jsme si vylosovali číslo (měli jsme 10), tak jsme jen čekali až na nás dojde řada. No šlo to rychle. Zachvíli jsme stáli na place. A dopadli jsme takto:
kladní poslušnost: 1. Přivolání psa- za 8 bodů z 10 (špatně si sedla)
2. Ovladatelnost psa- 7bodů z 10 ( to nám moc nejde)
3. Sedni, lehni, vstaň- 7bodů z 10 (musela jsem ji říct 2x sedni)
4. Aport- 5bodů z 10 ( ten nám prostě nejde, tak ho musela udělat panička za Anuschku, a proto jen polovina bodů. Any když jde pro Aport tak mi ho nechce přinést)
5. Odložení psa za pochodu- 8 bodů z 10 (nechtěla si lehnout)
6. Odložení dlouhodobé- 10 bodů z 10 (to jsem vůbec nečekala, ale ležela a byla moc hodná)
Celkem jsme za základní poslušnost získali 45 bodů. Poté přišli speciální cviky a ty nám teda moc nešli. 1. S+L+V ze židle-7bodů z 10 ( musela jsem sedět na židli a dávat ji povely)
2. Slalom se psem+ tenisák- 7bodů z 10 (musela jsem mít Any na vodítku a v jedně ruce držet lžíci na které byl tenisák. Na dlaždičkách leželi kousky párků a mezi nima jsme museli jít slalom. Jakmile Any zacítila párky tak k nim prostě táhla a dva kousky se klidně snědla:))
3. Plazení s párkem- 10bodů z 10 (to nám šlo. Musela jsem lízt po čtyrech do cíle a Any mi párek nesměla snít. Na konci mě, ale málem dostala,ale zvítězila jsem a párek do cíle přinesla celý)
4. Chytání pamlsků- 2body z 10 ( tak to chytila první pamlsek a když zjistila, že to není párek tak to vyplivla a dál se ani nenemáhala chytat:))
5. Štěkání rozštěkáním- za nula bodů ( musela jsem na ni dělat "haf haf" a Any musela začít štěkat, ale nezačala:()
6. Rozeznání hračky- nula bodů (musela poznat svoji hračku mezi dalšími věcmi, už tam kolem ní šmejdila, ale vůně párků byla lepší a tak se na to vyprdla:))
Za spec. cviky jsme získali jen 26 bodů..... Dohromady jsem tedy získali 71 bodů a skončili na 17. místě asi z 24 účastníků. Jsem celkem ráda, že jsme nedopadli ještě hůř.
Přidávám ještě pár fotek z dnešní ranní procházky: