Únor 2009

základní poslušnost

22. února 2009 v 16:23 | Lucik |  Deníček
Jelikož je dneska neděle, tak mám víc času na Anuschku, než v tejdnu. Byli jsme se spolu dvakrát projít. Nejdříve ráno, to jsme byli venku asi tak hoďku a pak jsme šli navštívit babču a dědu. Odpoledne jsem s ní byla asi tak hodinku a půl na vycházce a pak jsme spolu cvičili na zahradě základy poslušnosti. Všechno jsme dneska cvičili bez vodítka a dopadlo to celkem slušně. Obraty dělala moc pěkný, fakt jí to šlo, jsem ani nečekala. Přivolání máme dobré, když nevidíme psa:D, takže na zahradě taky paráda. Sedni bylo dneska 100%,povel lehni nám dal docela zabrat. Any si lehne a hned si sedne. Povel vstaň jí taky nějak moc nebaví. Další povel byl plaz- jo tak ten ji docela baví..... Co jsme dneska moc netrénovali na zahradě byla chůze u nohy. Tu jsem trénovala na vycházce, myslím, že se v ní trochu zlepšila, ale rozhodně žádná sláva. Mno prostě a jenoduše musíme víc zabrat. Poslední dobou to nějak nestíháme na cvičák a když jo, tak je venku pěkně hnusně. Tak snad příští sobotu už půjdem:)

1.narozeniny

16. února 2009 v 16:15 | Lucik |  Deníček
Tak přesně před rokem se Anuschka narodila. Nejsem si jistá, ale myslím, že se narodila hned jako druhá a byla nejmenší. Teď má Anuschka 60cm v kohoutku a váží okolo 30kg. Těch 60cm jí už asi zůstane, ale to neva. Nepotřebuju mít doma obra:D....Během těch pár měsíců (asi 10),co mám Anuschku doma, jsme si spolu hodně užili. Nezapomenu jak jsem ji prvně lákala do vody a jí se nechtělo, ale šla za mnou. Poté si do vody vlítla kdekoliv. Ať už u nás na rybníku nebo v zámecký do potoka, bylo jí to jedno, hlavně že měla vodu kolem sebe:D. Nebo, když byla s náme na chatě a brácha jí házel petku a hodil ji omylem do bazénu, tak ten náš aportér si pro ni skočil. Je jí jedno jestli je léto nebo zima do vody vleze kdykoliv. Tak před měsícem vlezla do potoka hnedka 3x z sebou a vůbec jí to nevadilo. No prostě a jednoduše z toho malýho klubíčka vyrostla pěkná uličnice:D:D. K narozkám dostala postroj, který chci využívat při stopě a při obranách. Stopy jí baví a při obraně už mi dokonce i jednou štěkala, ale to už je dlouho:(.
Tento článek je přednastavenej, protože jsem na lyžáku a vracím se buď v pátek nebo v neděli.

zase sníh

11. února 2009 v 14:49 | Lucik |  Deníček
Tak u nás zase začal padat sníh. Včera napadlo asi 12cenťáků sněhu a dneska celej den sněží a fouká do toho studenej vítr. Jedinej kdo s toho má v naší rodině radost je Anuschka. Lítá ve sněhu a její jedno, že je tam dneska opravdu kosa. Tak jsem jí alespoň namazala tlapky....

Granulky Happy dog, Anuschky poslušnost a videjko

4. února 2009 v 18:19 | Lucik |  Deníček


Anuschka už skoro týden dostává nový granulky Happy dog. Anuscha sní všechny, nikdy jsme s ní neměli problém přejít na jiný. Vyzkoušeli jsme Eagle Pack, Brit Care, Acanu a teď ten Happy dog. Anuscha se po nich může utlouct:D, ale ještě radči má ovesný vločky s bílým jogurtem. Když byla malá dostávala je pomalu každej večer. Teď je dostane jednou za čas.
Dneska jsem se byla s Anuschkou projít. Snažila jsem se jí mít co nejvíc puštěnou, abychom mohli zkoušet přivolání. Docela se zlepšila, ale nesmí vidět kolo a psa. To neposlechne ani na "na":D.....jinak jí jde perfektně sedni, lehni ji moc nebaví a chůze u nohy, mno co to je??...Ta jí nic moc neříká. Můžu jí dát klidně stahovák, ale jí je to jedno, furt táhne. Tak stahovák používáme pouze na cvičáku, kde ví, že tahat prostě nesmí. Připravila jsem si další krátky videjko, jak Anuschka rostla....